StoryBits Comic – od kart obrazkowych do uczniowskiego komiksu

StoryBits Comic

Z uniwersalnymi kartami StoryBits od ponad pół roku pracuję szczęśliwie na swoich zajęciach nie tylko ja, ale w tej chwili już setki nauczycieli w całej Polsce i rosnąca rzesza językowców w całej Europie. Karty okazały się na tyle wszechstronne, że aktywności, które dla nich zaplanowałam na etapie tworzenia i projektowania, okazały się kroplą w morzu zastosowań, które znaleźli dla StoryBits inni użytkownicy. Genialnymi pomysłami na wykorzystanie StoryBits podzieliły się między innymi:

  • Sylwia Clayton – od opisywania uczuć po wykorzystanie czasu Present Continuous do wyrażenia planów
  • Katarzyna Grodzka – od opisywania przedmiotów po powtórkę i podsumowanie szerokiego zakresu tematów z gramatyki
  • Urszula Handzlik – od opisu obrazka na egzaminie ósmoklasisty po maturalną wypowiedź na podstawie materiału stymulującego
  • Magdalena Ślawska – od obgadywania kolegów z pracy po opowiadanie o swojej posadzie – Business English w napjrzyjemniejszym wydaniu
  • Aniela Tekiela – od pisania limitowanych dialogów po zabawę w dobble

Jeżeli więc czujesz, że w twojej talii StoryBits kryje się jeszcze potencjał, którego nie udało ci się wykorzystać, zajrzyj do podlinkowanych powyżej artykułów. Naprawdę warto.

A jeżeli chcesz wiedzieć jak powstawały pierwsze karty StoryBits, koniecznie przeczytaj ten wywiad.

Co by tu jeszcze wykombinować...?

Tymczasem na moich własnych  lekcjach już pod koniec zeszłego roku karty StoryBits zaczęły się pojawiać w towarzystwie samoprzylepnych sklerotek i karteczek o kształcie dymków, pozwalających na tworzenie dialogów. Żeby wiedzieć o czym mówię, możesz rzucić okiem na wpis dotyczący lekcji walentynkowej.

Czułam, że karty StoryBits zasługują na dodanie im dodatkowego wymiaru: prawdziwie komiksowego, z możliwością tworzenia dialogów na obrazkach, nie obok nich. Ale jak to zrobić w taki sposób, aby kart nie zniszczyć i żeby mogły one być wciąż wykorzystywane wielokrotnie podczas zajęć?

Aha! moments

W taki sam sposób, w jaki wykorzystujecie swoje białe tablice w szkołach! Powierzchnia suchościeralna. Eureka!

Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Znalezienie drukarni potrafiącej zapewnić właściwą jakość powierzchni suchościeralnej, zmieszczenie i rozmieszczenie właściwej liczby „dymków” na kartach, powiększenie stosunkowo małych obrazków oryginalnych StoryBits, tak aby umożliwić uczniom swobodne pisanie… To naprawdę dużo ciężkiej pracy. A jednak! Udało się!

Przed tobą StoryBits Comic: ponad dwa razy większe od oryginalnych StoryBits, zaopatrzone w dymki, powierzchnię suchościeralną oraz – jak zawsze – ładne i praktyczne pudełko.

Jak wykorzystać nowe karty?

Co możesz zrobić z kartami StoryBits Comic, czego nie było można zrobić z pierwotną wersją StoryBits?

  1. Uzupełnianie dymków dialogowych bezpośrednio na kartach – dzięki temu przećwiczysz w przyjemny sposób funkcje językowe czy reagowanie językowe.
  2. Pisanie dialogów – wyrażenia i zdania zapisane w dymkach twoi uczniowie wykorzystają z powodzeniem do tworzenia dialogów zarówno podczas lekcji, jak i w ramach pracy domowej.
  3. Tworzenie komiksów – do dyspozycji masz aż 54 bogate w treść karty, co oznacza wspaniały potencjał do pracy w grupach i opracowywania przez twoich uczniów wspólnych komiksów, w których powtórzą język, który akurat ćwiczycie na lekcjach.
  4. Ćwiczenia na mowę zależną – wpisywanie w dymki zdań i dialogów, które będą jak najtrudniejsze do zrelacjonowania dla innych uczniów czy grup to dopiero wyzwanie 😉
  5. Podpisywanie przedmiotów – przecież można pisać nie tylko w dymkach, niech twoi uczniowie poćwiczą słownictwo podpisując i identyfikując przedmioty.

A co z wersją oryginalną StoryBits?

Czy nowa wersja StoryBits oznacza, że poprzednią należy odłożyć na najodleglejszą półkę w szafce? Absolutnie nie! Obie edycje posłużą wam doskonale do różnych celów: małe i poręczne fioletowe pudełko StoryBits miejcie zawsze przy sobie, aby rozgadać uczniów i wprowadzić elementy opisywania i storytellingu; duże różowe pudełeczko bierzcie ze sobą, kiedy planujecie wstęp do pisania lub ćwiczenia z reagowania językowego.

Gdzie kupić StoryBits Comic?

Wszystkie karty StoryBits znajdziesz w sklepie Teacher’s Corner.

Czy mam dla ciebie prezent?

Oczywiście, że tak. Z kodem ICEBREAKER2019 kupisz wszystkie StoryBits (zarówno te duże, jak i małe) oraz wszystkie zestawy zawierające StoryBits z doskonałym rabatem, którego wysokość będzie zależeć od tego jak pospieszysz się z zakupem:

  • do 18 kwietnia rabat wynosi aż 20%,
  • w dniach 19-23 kwietnia załapiesz się na rabat 15%,
  • od 24 do 30 kwietnia zniżka na podane powyżej hasło będzie wynosić 10%.

3…2…1… Promocji start!

Chcesz wiedzieć więcej i być na bieżąco z wszystkimi moimi radami, pomysłami, podpowiedziami, projektami oraz promocjami? Koniecznie polub mnie na Instagramie.

Może Cię również zainteresować...

Dodaj komentarz