Jesienne wydarzenia dla nauczycieli języków obcych

Dopiero puka do nas lato, za oknem słońce i skwar, a ja już teraz  zastanawiam się, które wydarzenia dla nauczycieli języków obcych warto odwiedzić jesienią. Dlaczego? Chodzi o to, że mój grafik – podobnie pewnie jak twój – jest dosyć napięty. Z tego właśnie powodu lubię mieć ważniejsze wydarzenia i wyjazdy zaplanowane z dużym wyprzedzeniem. Już teraz wiem, które z nauczycielskich konferencji odwiedzę jesienią i na jakie szkolenia się wybiorę.

A ponieważ serce mam dobre, postanowiłam nie tylko podzielić się z tobą moją listą wydarzeń, ale również – specjalnie dla ciebie – uzupełnić ją o te imprezy, które mi osobiście niekoniecznie zawodowo się przydadzą, ale dla nauczycieli pracujących np. z innymi grupami wiekowymi mogą być bardzo cennym doświadczeniem

Poniżej znajdziesz mój subiektywny wybór imprez i wydarzeń, na które warto się jeszcze w tym roku wybrać, jeżeli jesteś nauczycielem języka obcego (i nie tylko 😉 )

szkolenia dla nauczycieli języków

Sierpień 2018

Edukonfernencja Nauczyciele na Start

25 sierpnia, Online

Organizator: Edunation

Cały dzień nauczycielskich inspiracji jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wśród prelegentów Marzena Żylińska, Ania Popławska, Luiza Wójtowicz-Waga.

Ja sobie tę imprezę odpuszczę, bo nie lubię konferencji online: zawsze w ich trakcie kusi mnie, żeby zacząć równolegle robić coś innego i ostatecznie nie mogę się skupić ani na konferencji, ani na tym czymś innym. Ale osobnikom bardziej zdyscyplinowanym jak najbardziej polecam tę nauczycielską rozgrzewkę przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Konferencja sPASE for Customer Service

29 sierpnia, Warszawa

Organizator: PASE

Tematem przewodnim konferencji są „trudne sytuacje w obsłudze klienta”. Zobaczycie tu wystąpienia Witka Machlarza i Anny Ćwiklińskiej

Uważam, że dla osób właśnie otwierających szkoły ta impreza stanowi punkt obowiązkowy. Sama nie miałam zamiaru się na tej konferencji pojawiać (nasi klienci są dobrze oswojeni, przekochani, do rany przyłóż i całkowicie bezproblemowi), ale PASE kusi mnie zniżką 20% i chyba dam się namówić 😉

Wrzesień 2018

27th IATEFL poland Conference

21-23 września, Wrocław

Organizator: IATEFL

Trzy intensywne dni wystąpień, warsztatów, dyskusji, lekcji obserwowanych. Czy warto? Nigdy nie byłam na konferencji IATEFL, ale znajomi polecają. Szkoda tylko, że IATEFL, jak na starą, skostniałą organizację przystało, ma bardzo słabo prowadzoną stronę internetową, na której można się doszukać zaledwie szczątków informacji o wydarzeniu.

W każdym razie najprawdopodobniej się do Wrocławia tej jesieni wybiorę.

Edukonferencja Uczę Maluchy

29 września, Warszawa, Online

Organizator: Edunation

Konferencja stacjonarna, podczas której nauczyciele przedszkolni będą mieli okazję porobić to, co lubią najbardziej: pobawić się 😉 . Podczas tego wydarzenia zobaczysz Tonię Bochińską i Olę Komadę.

Mnie natomiast tutaj nie spotkasz. Dlaczego? Moi uczniowie do grona maluchów zdecydowanie się nie zaliczają 😉

Październik 2018

Konferencja Get Creative Now

6 października, Poznań

Organizator: Semantika

Organizatorki obiecują kreatywne pomysły na lekcje językowe w przedszkolu i klasach I-III oraz na zajęcia indywidualne. Nad projektem czuwa Marysia Bursche,  autorka bloga Head Full of Ideas – to chyba wystarczająca rekomendacja.

Śpiewanie piosenek, tarzanie się po dywanach i pewnie do tego trzymanie się za ręce… Zdecydowanie nie dla mnie. Ale dla tych z was, którzy uczą najmłodszych to może być bardzo owocna impreza.

XII edycja Kapeluszy Lektora

październik, Warszawa

Organizator: PASE

Tej imprezy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Będzie mowa o tym jak funkcjonuje mózg (czyżby miała wystąpić dr Żylińska?), o pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych i o współpracy z rodzicami.

Czy się wybiorę? Do tej pory nie ma szczegółów tego wydarzenia, nie został nawet ogłoszony termin. Może się okazać, że zarówno ja, jak i cała rzesza nauczycieli, którzy mogliby z tej imprezy skorzystać, nie zdążymy sobie tego w nasze kalendarze już wplanować. A byłaby szkoda.

Listopad 2018

The Language Show

9-11 listopada, Londyn

Organizator: Evolved Events

Pierwszorzędne wydarzenie dla nauczycieli i uczniów wszystkich języków. Mnóstwo wystawców, seminaria, warsztaty, darmowe lekcje mniej lub bardziej egzotycznych języków (w zeszłym roku miałam przyjemność „liznąć” gaelickiego szkockiego i byłam dosłownie o mały włos od zapisania się na miesięczny kurs gaelickiego na wyspie Skye), nowe narzędzia i techniki nauczania oraz okazja do spotkania starych znajomych.

Na Language Show na pewno znowu się w tym roku wybiorę. Kto by nie skorzystał z tak świetnego pretekstu do wyskoczenia do Londynu 😉

targi językowe w londynie

REweLACJE

10 listopada, Warszawa

Organizator: DOS – Rosińska & Śpiewak for ELT

Marta Rosińska i Grzegorz Śpiewak – czy tych dwoje trzeba komukolwiek przedstawiać?

W ramach kampanii #RokRelacji organizują ogólnopolską konferencję poświęconą psychologii relacji – brzmi świetnie, brzmi ambitnie, brzmi jak coś, co według mnie odgrywa w edukacji pierwszorzędną rolę. Organizatorzy obiecują 15 praktycznych warsztatów i 2 inspirujące sesje plenarne. Oprócz Rosińskiej i Śpiewaka spotkacie tu między innymi Jacka Pyżalskiego, Joannę Femiak.

Trudno przegapić taką imprezę. Tutaj prawdopodobnie się spotkamy.

Ogólnopolski Warsztatowy Kongres Nauczycieli Języka Angielskiego

16 listopada, Warszawa

Organizator: Horyzonty Anglistyki

Druga edycja kongresu anglistów będzie poświęcona „najefektywniejszym narzędziom motywacyjnym w nauczaniu języka angielskiego”, a zatem motywacja, odrobina neurodydaktyki, edutainment, ocenianie. Na scenie m.in. Maciej Błaszak, Grzegorz Śpiewak i Magdalena Kania. Zapowiada się ciekawie, ale ta cena… 449 PLN to bardzo dużo w porównaniu z cenami pozostałych wydarzeń tego rodzaju.

Czy będę? Jeżeli załapię się na którąś akcję zniżkową, to rozważę, chociaż bardziej kuszą mnie odbywające się równolegle targi, o których mowa poniżej.

Expolingua

16-17 listopada, Berlin

Organizator: ICWE

Ogromna impreza targowa dla wszystkich zainteresowanych językami, podróżami i wielokulturowością. Znajdziecie tu wystawców z całego świata, seminaria, warsztaty, a nawet przedstawienia.

Do Berlina można łatwo wyskoczyć choćby na jeden dzień, więc chyba warto.

wydarzenia dla nauczycieli języków obcych

Edukonferencja Uczę Dorosłych

24 listopada, Warszawa, Online

Organizator: Edunation

Jeżeli pracujesz na co dzień z dorosłymi lub zamierzasz dopiero zacząć, to jest to wydarzenie dla ciebie. Będzie mowa o nauczaniu języka biznesowego, uczeniu online, o grach i zabawach językowych dla dorosłych uczniów. Będą sesje Sylwii Clayton, Krystyny Breszki, Ani Popławskiej.

Tego wydarzenia na pewno nie przegapię. Byłam na zeszłorocznej edycji i przywiozłam z niej mnóstwo świetnych pomysłów i inspiracji.

Konferencja sPASE for Managers

24 listopada, Warszawa

Organizator: PASE

W końcu coś adekwatnego do aktualnych problemów właścicieli szkół językowych. Impreza będzie poświęcona tematowi „zarządzania ludźmi w szkole językowej”. Mowa będzie zarówno o rekrutacji, jak i o coachingu oraz mentoringu. A wśród prelegentów jeden z moich ulubionych mówców prof. Piotr Zielonka – o czym by nie mówił, na pewno będziesz się podczas jego sesji świetnie bawić.

Czy się wybiorę? Niestety termin zbiega się z Edukonferencją Uczę Dorosłych….

Na które wydarzenia dla nauczycieli ty się wybierzesz?

Na których nauczycielskich imprezach się tej jesieni pojawisz? Spotkamy się na którymś? A może jest jeszcze jakaś ważna impreza, którą przegapiłam w powyższym zestawieniu? Daj znać w komentarzach.