O szkolnej dyscyplinie – listening dla zaawansowanych

Problem z dyscypliną w waszej szkole? Na lekcji angielskiego może? Rowan Atkinson ma na to prostą receptę. Bo nic nie działa na niesubordynowanych uczniów tak doskonale, jak fatal beating 😉

Free worksheet – rozumienie ze słuchu

rowan Atkinson na lekcji - rozumienie ze słuchuDzielę się dzisiaj z wami materiałem przygotowanym na podstawie genialnego skeczu Fatal Beatings Rowana Atkinsona , który wykorzystuję jako wprowadzenie do tematu edukacji dla grup (i uczniów indywidualnych) na poziomie Advanced.

Zaczynamy od krótkiego ćwiczenia, w którym analizując słowa i zwroty kluczowe dla skeczu uczniowie zastanawiają się o czym będzie video, które zaraz obejrzą: w ten sposób jednocześnie wprowadzamy porcję słownictwa i zapewniamy uczniom „rozgrzewkę” przed centralnym punktem zajęć – zadaniem na rozumienie ze słuchu: tutaj oczywiście oglądamy Rowana Atkinsona w akcji.

Słuchankę uzupełnia i rozwija dyskusja tocząca się wokół czterech pytań nawiązujących do treści skeczu i sformułowań z niego pochodzących.

edukacja
Download: Fatal Beatings

Follow-up

A potem?

Jak już pisałam, Fatal Beatings wykorzystuję jako wprowadzenie do tematu edukacji jako takiej (przyda wam się, kiedy przygotowujecie uczniów np. do egzaminu CAE) lub nawiązanie do edukacji akademickiej (kursy Academic English).

school disciplineChcecie przykłady podręczników, z których materiały wykorzystuję w ramach follow-upu do Fatal Beatings? Oto one:

  • Traveller Advanced C1, MM Publications
  • Cambridge English for Scientists, Cambridge University Press
  • Listening and Speaking for Advanced, Macmillan
  • Academic Vocabulary in Use,  Cambridge University Press

Teraz już pozostaje mi tylko życzyć wam udanej zabawy z Rowanem Atkinsonem 🙂