Jen’s new shoes – idziemy na zakupy z bohaterką brytyjskiego serialu

na zakupy butoweTo było tak: któregoś dnia wybrałam się na zakupy, bo potrzebowałam wygodnych butów do pracy; szukałam… szukałam… i szukałam, aż w końcu wyszłam z galerii z parą czerwonych szpilek.

I wtedy przypomniałam sobie o tym materiale. Genialny serial, świetny odcinek i cała prawda o tym, jak ślepo kobieta potrafi zakochać się … w pięknych butach. A poza tym to co dla nas najważniejsze, czyli:

  • listening z wykorzystaniem materiału autentycznego,
  • okazja do porozmawiania o modzie i zakupach oraz powtórzenia związanego z nimi słownictwa,
  • pretekst do wykorzystania may/might/will for making predictions,
  • kontekst kulturowy (różnice w rozmiarówkach obuwia).

Wszystko to zmieściłam na jednej stronie handoutu, który przekazuję dzisiaj w wasze ręce. Zapraszam na zakupy z Jen 🙂

Na zakupy z Jen – worksheet

Na zakupy z Jen
Download: Jen’s new shoes

Procedura

Zajęcia zaczynamy od kilku rozgrzewkowych pytań (How often do you buy shoes? Do you enjoy going shopping? Do you ever buy things you don’t really need? etc.).

Następnie pochylamy się nad tabelką porównującą rozmiary obuwia damskiego i męskiego w Europie, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Idziemy na zakupy po angielskuI wreszcie oglądamy dwuminutowe video, które znajdziecie na youtube. Żeby naszym uczniom nie było za łatwo w czterech momentach zatrzymujemy film i zadajemy pytanie o możliwy dalszy ciąg wydarzeń (tym samym dając kursantom możliwość pogdybania na temat przyszłości z wykorzystaniem will/may/might). A żeby z kolei wam nie było za trudno, w nawiasach znajdziecie moment zatrzymania video podany z dokładnością co do sekundy.

Na okrągłe zakończenie jest jeszcze pytanko o shoe-madness, do którego oczywiście możecie dodać od siebie inne pytania na temat szaleństwa zakupów.

No to… życzę wam udanych zakupów i łupów równie pięknych jak moje 😉