I used to be a man – lekcja tylko dla dorosłych

Jako post scriptum do z zajęć walentynkowych proponuję wam lekcję o związku, nieporozumieniach i tajemnicach przyprawioną eleganckim akcentem gramatycznym w postaci used to używanego do mówienia o przeszłych zwyczajach i stanach, które nie są już aktualne.

Materiał autentyczny

Centralnym elementem zajęć jest video, fragment czwartego odcinka trzeciej serii serialu IT Crowd, opowiadający w skrócie historię intensywnego, choć krótkiego związku jednego z bohaterów z atrakcyjną dziennikarką.

Worksheet

Zaczynamy od wspomaganego zdjęciami warm-upu, kończymy na wprowadzeniu struktury gramatycznej (used to)

Download: I used to be a man

Follow-up

Na zakończenie możecie swoich kursantów zapytać jak ich zdaniem potoczą się dalej losy April i Douglasa. A kiedy już wydusicie z nich w ten sposób kilka zdań z czasownikami modalnymi 😉 pokażcie im ten fragment 🙂

UWAGA: Napisałam, że lekcja jest przeznaczona dla ucznia dorosłego: chociaż nie dzieje się w tym video nic szokującego, weźcie pod uwagę, że ten filmik możecie obejrzeć tylko z uczniami, którzy nie obruszą się/zawstydzą na słówko ejaculated 😉 Jak zawsze wystarczy nieco wyczucia i znajomość osób, z którymi pracujecie. Moi uczniowie świetnie się na tych zajęciach bawili.