Gwiazda pierwszych zajęć

Pierwsze zajęcia są najważniejsze. Nie ma co do tego wątpliwości. To czy i jak podczas pierwszych zajęć przełamiemy lody ma podstawowy wpływ na jakość i komfort prowadzenia wszystkich kolejnych zajęć.

Mam dla was prostą i niewymagającą aktywność, która pozwala nam w niewymuszony sposób szybko poznać się z naszymi kursantami i zostać gwiazdą swoich zajęć 🙂

Gwiazda.

pierwsze zajęcia - gwiazda
Download: The Star

Preparation

Na pierwsze zajęcia wydrukuj po gwieździe dla swojego ucznia (swoich uczniów) i dla siebie. Wytłumacz, że każde z ramion gwiazdy to sfera waszego życia i poproś o napisanie przy każdym z nich jednego słowa, które w danej sferze jest dla twojego kursanta najważniejsze. Na ramionach swojej gwiazdy też napisz pojedyncze słowa.

Speaking

Skończyliście pisanie, możecie przejść do opowiadania. I tutaj możecie po prostu opowiedzieć sobie nawzajem jakie słowa zapisaliście na kolejnych ramionach gwiazdy i dlaczego wybraliście te właśnie słowa, a nie inne. Możesz też wprowadzić element zabawy i pobawić się w zadawanie pytań mających na celu odgadnięcie kim jest dla twojego ucznia Krzysztof albo czy żółty to twój kolor ulubiony, najbardziej znienawidzony, czy może kolor ulubionego misia z dzieciństwa.

Version 2

Wzajemne zadawanie sobie pytań i zgadywanie jakie znaczenie mają poszczególne słowa może być jeszcze fajniejsze, kiedy wykorzystamy niepodpisaną gwiazdę i poprosimy naszych uczniów o napisanie na każdym z ramion słowa, imienia lub nazwy, które mają dla nich szczególne znaczenie.

pierwsze zajęcia - gwiazd blank
Download: The Star Blank

Matylda na ramieniu gwiazdy może być imieniem twojej córki, przyjaciółki, kota lub ulubionego musicalu 😉

Na zakończenie zabawy możecie spróbować sprawdzić ile o sobie nawzajem zapamiętaliście.

Dla kogo?

pierwsze zajęciaZabawa z gwiazdą oprócz swojej prostoty ma jeszcze jedną istotną zaletę: jest odpowiednia dla prawie każdego poziomu. Sprawdzi się zarówno z kursantami na poziomie A2 (zwłaszcza w pierwszym wariancie), jak i z tymi na poziomie C1, w przypadku których – odpowiednio przeprowadzona – wystarczy nawet na godzinne konwersacje.

 

Co: pierwsze zajęcia

Grupa wiekowa: dorośli, młodzież

Poziomy: od A1 do C2

 

Potrzebujesz innej zabawy na pierwsze zajęcia. Zerknij TUTAJ.