Got To Be There – jeszcze jedna piosenka na walentynki

piosenka na walentynki angielskiZnacie tego uśmiechniętego chłopca ze zdjęcia? Oczywiście, że znacie.

Szanowni państwo, przed wami nastoletni Michael Jackson w przesłodkiej piosence Got To Be There.

Idealna piosenka na walentynki, prawda?

Worksheet

Karta pracy, którą przygotowałam do tej piosenki zawiera bardzo proste, ale przydatne ćwiczenie na porządek słów w zdaniu. Z niemal każdej linijki tekstu usunęłam czasownik i umieściłam go równolegle. Zadaniem waszego ucznia jest wstawienie czasownika z powrotem w odpowiednie miejsce. Ćwiczenie można przeprowadzić na dwa sposoby: łatwy i jeszcze łatwiejszy 😉

Wersja łatwa polega na samodzielnym wstawieniu przez ucznia/uczniów widocznych z lewej strony tekstu słówek w odpowiednie miejsca, a następnie na wspólnym sprawdzeniu tekstu podczas słuchania piosenki. Wersja łatwiejsza ogranicza się do wstawienia brakujących słówek podczas słuchania.

Po wysłuchaniu piosenki warto upewnić się, że tekst jest zrozumiały, słówka jasne, a formy skrócone (np. I’ve) nie pozostawiają wątpliwości.

Ćwiczenie świetnie sprawdzi się na poziomach A1 i A2, da radę również na B1.

Got to be there - piosenka na walentynki
Download: Got To Be There

Więcej piosenek gotowych do wykorzystania na zajęciach znajdziesz TUTAJ.

 

Dlaczego tak bardzo lubię korzystać z piosenek podczas zajęć?

Bo lekcja z piosenką pozwala przećwiczyć praktycznie wszystkie sprawności językowe: w zależności od potrzeb, mogę zaplanować okołopiosenkowe ćwiczenia nie tylko na rozumienie ze słuchu, ale również na czytanie albo mówienie czy pisanie. Przy pomocy piosenki bez problemu wprowadzimy też lub utrwalimy struktury gramatyczne. I oczywiście piosenka jest zawsze świetną okazją do zastanowienia się nad wymową i jej potrenowaniem.

A wszystko w bardzo przyjemny sposób 🙂