Proste ćwiczenie na utrwalenie nazw części ciała

W internecine natkniecie się na całe mnóstwo materiałów do nauki nazw części ciała… dla dzieci. A co z dorosłymi? Z dorosłymi, którzy chcieliby móc w razie potrzeby powiedzieć, że boli ich gardło albo skręcili nogę w kostce, a nie pamiętają nawet jak jest kolano lub palec.

Oczywiście można takiej pani lub takiemu panu dać listę słówek do wkucia, ale można też spróbować czegoś przyjemniejszego. Jednym z moich ulubionych ćwiczeń na nazwy części ciała jest ćwiczenie, które nazywam „Joe”. Dlaczego? Zaraz się dowiecie.

Ćwiczenie nazw części ciała z dorosłymi

Zaczynam od wydrukowania listy słówek (części ciała) czcionką w rozmiarze 10-13 punktów (poniżej znajdziecie listy słówek na lekcje języka angielskiego, włoskiego, rosyjskiego i polskiego dla obcokrajowców). Słówka pieczołowicie wycinam. Chodzi o jak najmniejsze karteczki. Przygotowuję klej w sztyfcie i … teraz do akcji wkracza Joe…nauka nazw części ciała - Joe

… albo Scarlet ćwiczenie nazw części ciała - Scarlet

Zadanie jest proste: zakleić Joe lub Scarlet wszystko, czego nazwę jesteśmy w stanie odgadnąć. Ile jest przy tym zabawy…. Choć przyznam, że panie bawią się lepiej od panów. Nie wiem sama czy ta Scarlet za mało rozebrana, czy o co innego chodzi 🙂

Jeżeli komuś nie pasuje Joe lub Scarlet, Google Images służy pomocą:

ćwiczenie nazw części ciała - handout

 

ćwiczenie nazw części ciała po angielsku

 

Google Images pomoże wam również w znalezieniu kogoś bardziej ubranego:

ćwiczenie nazw części ciała - lesson plan

Tylko po co, skoro prawie nic, z tego co chcemy oznaczyć, nie widać?

To co, pomysł na poćwiczenie nazw części ciała wart wykorzystania?

Jeżeli tak, może przyda wam się lista słówek 🙂 Klikajcie, pobierajcie i kopiujcie całość lub wybierzcie co wam potrzebne.

Listy nazw części ciała do wykorzystania na waszych zajęciach

angielski:

lista nazw części ciała - angielski
Download: Human Body

włoski:

lista nazw części ciała - włoski
Download: Il corpo umano

polski:

lista nazw części ciała - polski
Download: Części ciała