Bingo!

Dzieciaki uwielbiają grać w bingo na angielskim. A dorośli? Może warto spróbować.

Sama najchętniej wykorzystuję bingo do powtórek. Mogę powtórzyć słownictwo z ostatnich zajęć.

bingo na angielskim
Download: Bingo – Shopping for Food

 

Mogę też powtórzyć gramatykę.

Download: Bingo – Modal Verbs

Jak grać?

Oczywiście tak, żeby nie było za łatwo 😉

Możesz poprosić swoich kursantów o odgadywanie słówek z obrazków (łatwizna), z podawanej stopniowo definicji (wciąż łatwe i nie wymagające wykazania się żadną umiejętnością produktywną przez ucznia)…

Ja zazwyczaj proszę o ułożenie zdań. Czasem są to zdania zupełnie losowe, im bardziej absurdalne tym lepsze, a zabawa robi się ciekawsza, kiedy postaramy się jak największą liczbę słówek upchnąć w jednym zdaniu. Takie zadanie Wykorzystaj wszystkie słówka w jak najmniejszej liczbie zdań świetnie sprawdzi się podczas zajęć grupowych. Wystarczy rozdać worksheet z bingo, po karteczce na osobę/parę i pozostaje już tylko czekać na dziwaczne zdania i salwy śmiechu podczas ich odczytywania.

Układanie zdań – zwłaszcza kiedy chcemy aktywność ukierunkować na mówienie – możemy lekko zamoderować prosząc ucznia o opowiedzenie o np. swoim ostatnim weekendzie, wyjeździe, planach na kolejny dzień w pracy. W takim wypadku uczeń/uczniowie opowiadają aż do wykorzystania wszystkich słówek.

Proste bingo, karteczka z kilkoma słówkami, a daje całkiem spore możliwości rozwinięcia w poważną aktywność pozwalającą nie tylko utrwalić słownictwo lub gramę, ale również poćwiczyć pisanie lub mówienie.