Activate games – gry konwersacyjne na każdy poziom

Mam dzisiaj dla was fantastyczną pomoc: amerykańskie gry konwersacyjne sprawdzające się na praktycznie każdym poziomie zaawansowania.

gry konwersacyjne angielski

A znajomość z tymi grami zawdzięczam … Ambasadzie Amerykańskiej. Jakieś dwa lata temu jedna z naszych lektorek wybrała się do Ambasady na półroczny staż, skąd oprócz regularnej porcji plotek przynosiła do Pracowni materiały do nauki American English. I między innymi przyniosła TE GRY.

Co to za gry?

Są wśród nich gry po prostu na pogadanie, np. About me (gracze opowiadają o sobie kończąc zdania), ale i takie za pomocą których możecie poćwiczyć gramatykę, np. Have you ever… (no chyba nie muszę pisać na jaki to czas 😉 )

Skąd mój zachwyt?

Co jest w tych grach najlepsze, to to że praktycznie każda może zostać z powodzeniem wykorzystana na dowolnym poziomie od A1 do C2. Pytania czy podpowiedzi w tych planszóweczkach są tak skonstruowane, że z jednej strony uczeń na poziomie podstawowym nie będzie czuł się zdemotywowany odpowiadając jednym zdaniem, czy nawet słowem, a z drugiej uczeń na poziomie zaawansowanym ma szansę (oczywiście w towarzystwie lektora potrafiącego poprowadzić dyskusję) udzielić naprawdę rozbudowanej wypowiedzi.

Gry są tak fajne, że przez te dwa lata udało nam się je sfatygować do tego stopnia, że aż wstyd je pokazać klientom.

amerykańskie gry konwersacyjne

I zaczęło się poszukiwanie.

Gdzie je znaleźć?

Czy przypadkiem nie ma ich gdzieś w sieci?

Oczywiście, że są!

Departament Stanu udostępnia je na swojej oficjalnej stronie American English. Wszystkie te gry konwersacyjne są do pobrania zupełnie za darmo w dobrej rozdzielczości z tej stronki. Genialnie, prawda?

A zatem pionki oraz kostki w dłoń i do zabawy! 🙂